piątek, 5 lipca 2013

Medytacja z otwartymi oczami



           Najważniejszy już czas nauczyć się medytować z otwartymi oczami, a potem w każdej sytuacji. Ważne dla każdego jest poczucie bezpieczeństwa, związane z tym, że robi się coś innego, niż „wszyscy".

Zacznijmy od afirmacji:

          To naturalne i korzystne, gdy cały mój umysł jest zrelaksowany, spokojny i pełen czystych, wzniosłych idei, myśli i inspiracji. Naturalnym stanem mojego umysłu jest czystość i radosny spokój. W ciszy radosnego spokoju zawsze i wszędzie odkrywam prawdę. Mogę i potrafię zawsze zachować radosny spokój w obecności innych. Wiem, że to korzystne dla mnie i dla innych. Relaks i medytacja zapewniają mi trwałą ochronę przed niekorzystnymi wpływami i nieczystymi wibracjami. Na wszystkich poziomach umysłu, mają do mnie dostęp wyłącznie czyste, pozytywne, twórcze myśli, idee, uczucia i inspirację.

Ćwiczenia koncentracji: 
         Im silniej skoncentrujesz swą myśl na jakimś punkcie, tym doskonalszą osiągniesz izolację od wszelkich zakłócających wrażeń świata zewnętrznego.
         Weź do ręki jakiś przedmiot codziennego użytku. Niech to na początek będzie coś mało skomplikowanego. Usiądź sobie w spokojnym miejscu, zatkaj uszy np. stoperami, by żaden szmer cię niepokoił, ułóż wybrany przedmiot na stole i zajmij się nim tak, by twoje myśli koncentrowały się tylko na nim, jago wyglądzie i przeznaczeniu. Np. Wybierając nożyczki myśl w ten sposób: Oto są nożyczki. Składają się z 2 ruchomych części złączonych nitem. Każda z nich jest od wewnętrznej strony naostrzona, a jej jeden koniec jest zakręcony w owalne kółko, w którym wkłada się palce. Nożyczki są zrobione z metalu. Mają ok. ... cm długości. Są gładko wypolerowane. Służą one do ... .
         Kiedy zakończyłeś tok myśli, zacznij go w ten sam sposób od początku, nie dopuszczając ani na moment żadnej innej myśli. Podczas ćwiczenia nie istnieje nic poza przedmiotem skupienia i twoimi myślami. Uczucie cielesności i odbiór otoczenia powinny całkowicie zniknąć. Dopiero taki stan zagłębienia się w sobie sprawia, że koncentracja staje się pełna. Powinieneś ją wykonywać bardzo starannie.

Ćwiczenie II: 

         Usiądź ok. 1m. Przed ścianą, twarzą do niej. Podnieś swój wzrok ok. 20 do 40 stopni w górę i „przykuj" go do wybranego punktu. Teraz wykonaj relaks całego ciała, jak to opisano wcześniej. Gdy osiągniesz głęboki relaks, wejdź za pomocą kodu w stan medytacji nie zamykając oczu. Zobacz siebie wewnątrz metalowego walca. Zbadaj jego strukturę krystaliczną, posłuchaj jego dźwięku, zbadaj temperaturę itd.
         Teraz zwizualizuj sobie postument ok. 1m. Wysoki i szeroki. Umieść na nim przedmiot, który będziesz badać bardzo dokładnie (jak w początkowych ćwiczeniach).
          Gdy uporasz się z przedmiotem - postaw na cokole znane ci zwierzę i zbadaj je dokładnie z zewnętrz i do wewnątrz. Po jakimś czasie osiągniesz biegłość w wizualizacji przy otwartych oczach, a wtedy możesz zacząć widzieć przez ubranie (nie wolno stosować do podglądania, tylko do diagnozy). Przez skórę, przez ściany. Możesz zacząć odczytywać napisy z tyłu różnych urządzeń, za ścianą, w kopercie itd. Możesz spróbować odczytywać teksty znajdujące się na dowolnych kartkach zamkniętej książki. Jeśli pozwolisz sobie dostrzegać to, co najważniejsze, najistotniejsze dla ciebie i dla rozwiązania problemu, to zaoszczędzisz wiele czasu i energii, i będziesz mógł bardziej skoncentrować się na rozwiązywaniu problemów, niż na ich badaniu. Wykonaj, więc zawsze takie ćwiczenia, które oprócz zaspokojenia ciekawości przynoszą korzyści i tobie, i innym.

cdn

2 komentarze:

  1. Świetnie jest ten artykuł. Mam nadzieję, że będzie ich więcej.

    OdpowiedzUsuń
  2. Niestety ja jeszcze do końca nie wiem jak medytować ale właśnie staram się dokładnie teraz zgłębiać te tajniki. Podoba mi się również to co miałam okazję przeczytać w https://pomedytuj.pl/ i tak naprawdę od tego moja medytacja się rozpoczęła.

    OdpowiedzUsuń