piątek, 16 maja 2014

Uzdrawianie duchowe

Terapia umysłowa w praktyce.

Każdy specjalista, inżynier, architekt posiadł wiedzę niezbędną do zbudowania mostu, maszyny albo domu. Podobnie jest z twoim umysłem, dysponuje określoną techniką, dzięki której czuwa nad twoim życiem, kierując je określonym torem. Opanowanie tych sposobów ma zasadnicze znaczenie.
Inżynier, któremu powierzono budowę mostu Kierbedzia, posiadał znakomitą wiedzę fachową. Ponadto zdołał wyrobić sobie dokładny obraz mostu rozpiętego nad Wisłą. Posłużył się najlepszą na owe czasy wiedzą i używając sprawdzonych naukowo metod zbudował ten piękny most, który cieszy oczy do dzisiaj.
Tak samo w modlitwie, jeśli ma być wysłuchana, musisz przestrzegać reguł. Chodzi tu o ściśle określony proces. W naszym świecie, zbudowanym na prawie i porządku, nic nie dzieje się z czystego przypadku.
W dalszej części pokażę kilka praktycznych technik, które wzbogacą twoje życie duchowo-psychiczne.
Modlitwy nie mogą zawisną w próżni, lecz muszą dotrzeć do celu i w zamierzony sposób wpływać na czyjeś życie. Dokładniejsza analiza modlitwy pokazuje, na ile sposobów można się modlić. Pomijamy tutaj czysto formalne i rytualne modlitwy, stanowiące nieodłączny składnik nabożeństwa, ponieważ mają one znaczenie tylko dla praktyk zbiorowych. My jednak zajmiemy się wyłącznie modlitwą osobistą, która znajduje zastosowanie w życiu codziennym jako prośba o pomoc dla siebie i innych.
W modlitwie formułujemy pewną myśl albo pragnienie, skierowane na bardzo określony cel. Ktoś, kto się modli, daje wyraz tęsknocie serca. Co więcej, pragnienie i modlitwa stanowią jedność. W modlitwie formułujesz swoje najważniejsze potrzeby i najpilniejsze pragnienia.
„Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości, albowiem oni będą nasyceni”.
To jest prawdziwa modlitwa – ludzkie łaknienie i pragnienie pokoju, harmonii, zdrowia, radości i wszystkich innych życiowych dobrodziejstw.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz